V súvislosti s futbalom sa dá polemizovať skutočne o všetkom možnosť. Skutočne šialená a ťažko pochopiteľná vec sa ale stala v pondelok 4. decembra v Ružomberku. Tu sa skutočne zastavuje rozum azda každému.

Na súťažný duel v Ružomberku totižto prišlo podľa oficiálneho zápisu 20 divákov. Slovom dvadsať. Nie dvadsať tisíc, nie dve tisíc, nie dvesto.

V Ružomberku sa totižto duelom medzi Dolným Kubínom a Pohroním (1:4) uzavrela jesenná časť 2. ligy. Mnohí sa ale nechápavo pýtajú, prečo. Skutočne ťažko nájsť vhodnú racionálnu odpoveď.

Hrať dohrávaný zápas 17. kola v pondelok 4. decembra, v čase od 13:00, v inom meste a ešte v čase, keď teplomer ukazuje sotva nulu, ak to nie je nevyhnutné? To smrteľníkom asi hlava neberie.

Veď futbal sa hrá pre diváka. Aj skutočnosť, že zápasy Niké ligy sa majú hrať ešte víkend pred Vianocami, je skôr bizarná, nie sme v Španielsku, Nemecku ani v Anglicku.

Ale prečo, preboha, dohrávať takýto duel? Veď na jar bude určite lepšie počasie, niekedy v apríli trebárs. A v Dolnom Kubíne, možno o 15:30 alebo 16:00 a prišlo by toľko ľudí, ako tam chodí normálne, teda aspoň tie 3-4 stovky. No nie 20 …

Foto: FB/Hetrik