Zástupcovia samospráv sa rozhodli varovať ľudí pred protestnou iniciatívou, ktorá sa uskutoční na celom Slovensku. Komora miest Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) už verejný protest odobrila, pričom sa do nej zapoja všetky samosprávy.

ZMOS pripravuje protest s názvom ,,Mestám a obciam zhasína nádej“. Z tohto dôvodu všetky mestá a obce 30. januára v čase od 19:00 hod. do 19:30 hod. vypnú verejné osvetlenie. Samosprávy chcú týmto spôsobom vláde signalizovať nespokojnosť.

Podľa predsedu a podpredsedu ZMOS vláda nerieši problémy, s ktorými sa boria jednotlivé regióny. ,,Tie sa stretávajú s tým, že im táto vláda zobrala 600 miliónov eur, ale navyše po všetkých prísľuboch o kompenzáciách dosahov obrovského zvýšenia cien elektrickej energie a plynu sa zatiaľ nič nedeje,“ vyhlásil Jozef Božik.

Samosprávam sa odporúča, aby na webových stránkach, sociálnych sieťach aj v obecných rozhlasoch oznámili nasledujúci oznam: ,,…situácia s neriešením cien energií pre samosprávy má mimoriadne vážne a negatívne dopady na plnenie mnohých našich základných úloh a povinností, čo sa dotkne aj bežného života každého z nás. Mestá a obce nie sú autormi problémov. Sú obeťami zlých rozhodnutí vlády, a to, čo v tomto období najviac potrebujeme, je rýchla a efektívna pomoc od vlády.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: zmos.sk | Foto: hippopx.com