Medzinárodná lyžiarska federácia FIS pridelila v programe svetového pohára závody aj Slovensku. V dňoch 20. a 21. januára sa majú konať závody svetového pohára v lyžiarskom stredisku Jasná.

Internetom sa už ale niekoľko dní šíria správy o tom, že Slovensku hrozí blamáž, pretože usporiadateľ vraj nemá finančné prostredky. A to by bol len šesť týždňov pred podujatím poriadny problém.

Stredisko je pripravené, akurát je problém s financiami. Svetový pohár neorganizuje my ako stredisko, len poskytujeme priestory. Organizuje ho lyžiarsky zväz, ale nemá na to dostatok financií,” povedal pre RTVS predseda predstavenstva Tatry Mountain Resorts Igor Rattaj. Informoval o tom web Sportnet.sme.sk. Je to ale pravda alebo skôr polopravda či lož?

Hlavné slovo by malo mať v tomto smere Ministerstvo školstva, pod ktoré spadá aj šport. Z neho znejú ale iné slová, ktoré zdieľal aj Športweb denníku Pravda.

„Žiadosť Zväzu slovenského lyžovania (ZSL) prerokuje Fond na podporu športu na zasadnutí správnej rady už najbližší štvrtok 14. decembra. O tejto skutočnosti je zväz informovaný,“ uviedli z ministerstva. Prezident ZSL Martin Paško počas štvrtkovej tlačovej konferencie v Bratislave ubezpečil, že robia všetko pre to, aby sa svetový pohár uskutočnil.

„Máme splnené všetky náležitosti, čo sa týka dodania podkladov pre Fond na podporu športu, ktorý sa našej žiadosti venuje,“ poznamenal. Finančná podpora od štátu vraj tvorí 900 tisíc z 3,8-miliónového odhadovaného rozpočtu na podujatie

Zvyšnú časť vykryli z príjmov z predaja vysielacích práv, vstupeniek či od reklamných partnerov. Vstupenky na podujatie sa vypredali v expresne rýchlom čase. Mimochodom, podujatie má vysielať JOJ Šport, nebude teda na obrazovkách verejnoprávnej televízie.

Veľké zmeny: RTVS “prichádza” aj o Petru Vlhovú, jej úspechy …

Zdroj: Sportnet.sme.sk, Sportweb.pravda.sk | Foto: IG/petravlhova13