Celý svet sa iba pred okamihom ponoril do smútku potom, čo sa na verejnosť dostala zdrvujúca správa. Spravodajská stanica BBC informovala, že hollywoodsky herec Sean Connery, najznámejší predstaviteľ nesmrteľného Jamesa Bonda, zomrel vo veku 90 rokov.

Škótsky herec Sean Connery patril k zlatej generácii Hollywoodu, pričom jeho najznámejšou postavou ostávala od roku 1962 rola Jamesa Bonda. Ikonický umelec sa do obleku tajného agenta obliekol celkom sedemkrát, kým za film Nepodplatiteľní získal v roku 1988 Oscara. Sir Sean zomrel pokojne v spánku v obklopení rodiny na Bahamách. “Je to smutný deň pre všetkých, ktorí milovali môjho otca a smutná strata pre všetkých ľudí na svete, ktorí sa tešili z jeho úžasného hereckého daru,” uviedol Jason Connery.

Rodák z Edinburghu sa okrem svojej najznámejšej úlohy objavil v desiatkach rôznych filmov a spolupracoval s množstvom fantastických umelcov či režisérov. Okrem iného natočil film Marnie (1964) s Alfredom Hitchcockom či Robin a Mariana (1976) s Audrey Hepburn. Taktiež sa objavil v snímkach ako Vražda v Orient exprese (1974), Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989), Honba na ponorku (1990), Robin Hood – Kráľ zbojníkov (1991), Prvý rytier (1995), Skala (1996), Dračie srdce (1996), Osudové stretnutie (2000) či Liga výnimočných (2003). Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: BBC | Foto | Video: YouTube