Slovenský herec Filip Tůma by mal žiariť nesmiernym šťastím z narodenia jeho druhého potomka, ktoré mu priviedla na svet jeho partnerka, úspešná slovenská herečka a speváčka Nela Pocisková. Bohužiaľ, stres a hnev z uplynulých udalosti, počas ktorých mohol prísť o to najcennejšie, mu zatiaľ nedovoľuje naplno si vychutnať tento úžasný okamih.

Napriek svedomitej príprave na pôrod prišlo ich druhé dieťatko na svet za veľmi dramatických okolností. Život malej Liany a rodiacej matky sa tak behom okamihu ocitol vo vážnom nebezpečenstve.

Nela totiž porodila v aute, počas jazdy do nemocnice. Napriek tomu, že už boli očakávané na prestížnej súkromnej klinike, a asi najmä vďaka uisteniu ženy, že tie bolesti, ktoré mladá mamička pociťovala už vyše dňa, ešte nie sú kontrakcie, tam už nestihla pred pôrodom doraziť. Žena mala Nele pri pôrode pomáhať a uľahčiť jej práve bolestné chvíle odmenené tým najkrajším darom, čo život ponúka. Dieťaťom! No asi pravdepodobne vďaka zlému odhadu pôrodnej asistentky, či duly, mohla táto radostná udalosť skončiť tragicky.

Na druhej strane bola Nela tá, čo chcela byť čo najdlhšie doma a vyhnúť sa tak stresujúcemu nemocničnému prostrediu. Keď v nedeľu v noci na ňu prišli prvé bolesti, dula ju uistila, že sú to zatiaľ iba tzv. poslíčkovia. Počas nadchádzajúcich hodín sa však bolesti stupňovali a zdalo sa, že v blízkej dobe asi naozaj dôjde ku pôrodu. Mladá rodina i naďalej vyčkávala doma, presvedčená, že pôrod ešte nehrozí.

No keď išiel Filip ku rodičom radšej zaviesť syna Hektora, aby mohol byť pri pôrode svojej dcérky, situácia sa náhle zvrtla. Na Nelu prišli ,,nečakané” pôrodné bolesti, ktoré sa s veľkou frekvenciou stupňovali a vyústili až do samotného pôrodu v aute a následného privolania sanitky, ktorá čerstvú mamičku i novorodenca previezla do Ružinovskej štátnej nemocnice.

Keď sa to čerstvý otecko prostredníctvom telefónu dozvedel, premohol ho obrovský strach, hnev a neistota. Chvíľu len tak bezcieľne autom jazdil po moste hore dolu, lebo v dôsledku chaosu nevedel, kam má za svojimi dievčatami isť. Uvedomil si, že vďaka tejto nerozvážnosti mohli veľa stratiť!: ,,Aj by som všetkým matkám a ženám v dobrom poradil, že rozmyslite si to, ťažko, keď to chlap hovorí, ale ja verím doktorom a ďakujem nemocnici i záchranárom, pred nejakými alternatívami. Nechcem to však hádzať do jedného vreca, ale toto mohlo dopadnúť oveľa horšie,” komentoval rozhorčený Filip, ktorý vinní danú pani, dulu, za dramatickú situáciu, do ktorej sa mladá rodina dostala, vďaka jej zlému odhadnutiu.

Tůma priznáva, že nejakú dobu zvažoval i podanie trestného oznámenia na Nelinu dulu, no postupom času hnev pomaly opadáva a je pravdepodobné, že to ostane iba pri dvihnutí varovného prsta. Rodiace ženy zároveň varuje, aby nepodliehali moderným trendom, ale posúdenie ich zdravotného stavu nechávali na skutočných odborníkov!

V ich prípade sa to našťastie skončilo šťastne, no uvedomujú si, že sa táto radostná udalosť mohla skončiť slzavým údolím a táto drsná skúsenosť je pre nich do budúcnosti veľkým mementom.

Zdroj:  pluska.sk, cas.sk| Foto: Facebook