Hokejové majstrovstvá sveta sú každoročne v našich končinách sledovanou udalosťou, pričom rok 2024 dovolí aj slovenským fanúšikom vidieť ich pohodlne i naživo. Nie, že by po iné roky nemohli, no tentokrát sa konajú v Česku.

Zatiaľ, čo trebárs vo Švédsku, Nemecku či Švajčiarsku sa môže niekto obávať jazykovej bariéry či trošku horšej dopravnej dostupnosti, Ostravy a Prahy denne zo Slovenska ide dvojciferný počet priamych vlakov.

Každopádne, pre českého fanúšika “nabaženého” minuloročným bronzom bude táto udalosť ešte o to viac sledovaná, keďže budú doma. A doma takmer vždy prídu svoje krajiny reprezentovať najlepší dostupní hráči.

Česi urcite budú chcieť nielen nadviazať na medailový úspech, ale radi by určite získali siedme zlato, prvé od roku 2010. A revanšovať sa trebárs aj za “len” 4. miesto z roku 2015, keď hralo Česko naposledy doma.

V tom by mohlo našim susedom pomôcť množstvo hráčov z NHL, veď behom aktuálnej sezóny ich odohralo v profilige aspoň zápas tridsať dva, z toho siedmi brankári. Pravidelne nastupuje takmer dvadsať z nich.