Česká herečka sa pred pár dňami stala dvojnásobnou mamou, pričom prezradila detaily pôrodu, ktoré sú viac ako zaujímavé. Návštevu nemocnice totiž vynechala na vlastné riziko a porodila doma vo vani!

Kristýnu Leichtovú môžu diváci poznať zo seriálu Comeback alebo z českej komédie Účastníci zájazdu. Pracovné povinnosti však na istý čas pôjdu bokom, keďže sa pred pár dňami stala dvojnásobnou mamičkou. Herečka sa rozhodla pre domáci pôrod vo vani za prítomnosti jej partnera Vojtěcha Štěpánka a takmer 2-ročnej dcérky Dorotky.

Našťastie, všetko prebehlo hladko a herečka privítala na svet druhú dcérku, ktorá dostala meno Rozárka. Prítomnosť malého dievčatka pri pôrode však nepríjemne prekvapilo mnohých lekárov. Podľa ich slov môže dieťa pociťovať stres a strach, keď vidí vlastnú mamu v krvi a bolestiach.

Českí gynekológovia sa však pozastavujú aj nad rozhodnutím 34-ročnej ženy, aby rodila doma. Považujú to za hazard so životom matky, a predovšetkým dieťaťa. ,,Pri domácom pôrode vidím veľké riziko hlavne pre dieťa. Poďme trochu počítať. Až 10 % novorodencov potrebuje bezprostredne po pôrode nejaký zásah, napríklad predýchnutie, zahriatie či stimuláciu. A dokonca jedno percento narodených detí je treba resuscitovať. To sú fakty. Aj u matky hrozia pri domácom pôrode veľké riziká: neodlúčenie placenty, nadmerné krvácanie, a pod.,“ uviedol prof. MUDr. Michal Zikán pre blesk.cz, pričom je prednostnom Gynekologicko-pôrodníckej kliniky v Prahe.

Leichtová naďalej trvá na tom, že druhý pôrod v pohodlí domova bolo správne rozhodnutie. ,,Som absolútne šťastná, že to tak bolo. Domáci pôrod nie je pre každého, pre nás áno. Možnosť voľby je dôležitá,“ napísala na sociálnej sieti, pričom kritiku očakávala.

Kristýnu tesne po pôrode si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz  |  Foto: IG/kristyna_leichtova, Pixabay