Vojna na Ukrajine vháňa slzy do očí ľuďom po celom svete a aj divákom televízií, ktoré prinášajú aktuálne spravodajstvo od východných susedov. Moderátorka Českej televízie sa pri reportáži z mesta Mariupol taktiež nezdržala a bolo zjavné, že zadržiava plač. 

Česká televízia rovnako, ako všetky svetové stanice, informuje divákov predovšetkým o dianí na okupovanej Ukrajine. Kritika vojny a volanie o jej ukončenie zazneli dokonca prekvapivo aj počas vysielania ruskej štátnej televízie. Reportáže zo zmasakrovaných miest na Ukrajine však vohnali slzy do očí aj samotnej moderátorke ČT.

Dlhoročná tvár televízie Jana Peroutková sa takmer rozplakala po odvysielaní dokrútok z mesta Mariupol, kde po pôrodnici došlo aj k bombardovaniu škôlky. Pri útoku zahynuli dve deti. Reportáž zachytávala útek ľudí z miesta, ako aj lúčenie sa mužov s rodinami. Keď po záberoch na deti kamera snímala Peroutkovú, v očiach sa jej leskli slzy a bolo počuť aj jej zlomený hlas. Ide o pochopiteľnú reakciu na hroznú situáciu, kde všetci veríme v skoré ukončenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: Česká televízia