Českom otriasa hrozný prípad matky, ktorá sa k vlastnému dieťaťu zachovala viac ako bezcitne. Chladnokrvne pripravila o život novonarodeného synčeka, ktorý nemal žiadnu šancu na prežitie. Za svoj čin sa postavila pred súd, kde prišla s absolútne smiešnou obhajobou.

V týchto dňoch sa začal rozmotávať prípad, ku ktorému došlo minulý rok pred Vianocami v dome v Neratovciach. V tom čase v ňom žila 36-ročná žena so svojím partnerom a dvoma deťmi. Svoje tehotenstvo tajila a pribúdajúce kilogramy odôvodnila zdravotnými problémami.

Počas kontrakcií sa schovala do pivnice, kde priviedla na svet chlapčeka. Okamžite po pôrode ho však začala dusiť a ešte zaživa ho natlačila do kvetináča, kde ho zasypala zeminou. Obžalovaná sa nedávno postavila pred sudcu na Krajskom súde v Prahe, pričom mu tvrdila, že detaily jej činu si úplne nepamätá, no zároveň vedela popísať, čo nasledovalo potom, ako priviedla na svet dieťatko.

Štátny zástupca argumentoval tvrdením, že dvojnásobná matka jednala racionálne a logicky. „Žena sa išla po čine umyť, potom sa pre telíčko vrátila a dala ho do tašky, ktorú položila v spálni na skriňu. Keď na Štedrý deň prišiel jej partner domov, žena sa mu so všetkým zdôverila. Na ďalší deň odniesla telíčko na miestne policajné oddelenie,“ uvádza sa v spise, ktorý zverejnil český portál novinky.cz. Konanie mladej ženy je šokujúce, keďže iba kilometer od jej bydliska je umiestnený babybox.

Počas súdneho procesu sa taktiež ukázalo, že obvinená rodila už po štvrtýkrát. Dcérku, ktorá bola jej tretím dieťaťom, dala na adopciu. Češka sa pred sudcom napokon obhajovala tvrdením, že zavraždila dieťa, lebo chcela zachrániť svoj vzťah s partnerom. Bála sa, že novorodenec by ohrozil jej vážnu známosť. Sudca ju napokon uznal vinnou a poslal ju na 19 rokov za mreže, no vrahyňa sa voči rozsudku odvolala.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Žena priniesla mŕtve novorodeniatko do budovy polície v Neratovciach

Zdroj: novinky.cz  |  Foto: sk.mapy.cz, IG/policiecz, Pixabay