Česká republika sa len pred pár hodinami ponorila do smútku potom, čo sa verejnosť dozvedela o úmrtí jedného z najznámejších lekárov a odborníkov v krajine. Na večný odpočinok odišiel vo veku 82 rokov uznávaný se*uológ a publicista Radim Uzel, ktorý dlhšie obdobie bojoval s vážnymi zdravotnými problémami.

Český Blesk len pred okamihom zverejnil smutnú správu o úmrtí lekára a publicistu Radima Uzla, pričom predmetné potvrdil pre denník jeho vnuk Ján. Špecialista, ktorý si tento rok prebral od prezidenta Miloša Zemana na slávnostnom odovzdávaní štátnych vyznamenaní medailu Za zásluhy za rok 2020, skonal v pondelok v noci v nemocnici v pražskom Motole.

Uznávaný odborník vyštudoval brnenskú lekársku fakultu a počas svojej kariéry pôsobil na viacerých miestach. Kým prax lekára započal v Ústí nad Orlicí, Františkových Lázních a Brne, neskôr ju vykonával v Ostrave či Prahe. Uzel počas svojho života publikoval viacero kníh o poruchách plodnosti, antikoncepcii či rodičovstve, kým jeho tvár bola známa i z médií.

Okrem praxe bol aktívny aj v politike, pričom kandidoval do Senátu i Poslaneckej snemovne. Od roku 2020 zápasil s vážnymi zdravotnými problémami a po prekonaní koronavírusu mu bola diagnostikovaná rakovina žalúdka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz | Foto: YouTube/TV JOJ