Spravodajský tím Českej televízie momentálne oplakáva smrť jedného zo svojich kolegov. Spoločne s rodinou sa totiž rozhodol stráviť dovolenku v Chorvátsku. Nikto nemohol ani len tušiť, že sa z oblasti Jadranského mora už živý nevráti.

Jiří Kraus bol súčasťou spravodajstva v Českej televízii viac ako 20 rokov. Dlhé obdobie pracoval aj po boku svojej manželky Markéty, ktorá sa neskôr presunula do televízie Prima. Novinár spoločne s rodinou na začiatku augusta vycestoval do Chorvátska, kde si chceli užiť letnú dovolenku.

49-ročný spravodajca bol vášnivým cyklistom, v dôsledku čoho sa vybral na cyklotúru aj na dovolenke. Práve počas výletu mal náhle zomrieť, pričom detaily jeho úmrtia nie sú zverejnené. Po Krausovi zostali dve dcéry, 19-ročná Viktória a 16-ročná Sofia.

Česká televízia sa preto rozhodla zorganizovať finančnú zbierku na podporu štúdia oboch dcér. ,,Poďme spoločne ukázať Jirkovej manželke a dcéram, že majú našu podporu. K zbierke sa pridávajú aj zamestnanci televízie Prima, kde teraz Markéta pracuje,“ uvádza sa na stránke znesnaze21.cz. Momentálne sa vyzbieralo takmer 305-tisíc českých korún (približne 12 500 eur).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: znesnaze21.cz  |  Foto: znesnaze21.cz, FB/Markéta Krausová, Pixabay