Z českého filmového sveta dorazila medzi fanúšikov veľmi smutná správa. Vo veku 83 rokov odišla na večný odpočinok herečka a tanečníčka, ktorú si diváci veľmi dobre pamätajú. Stvárnila totiž hlavnú postavu v legendárnom filme Rusalka zo 60-tych rokov.

Vo veku 83 rokov zomrela česká herečka a tanečníčka Jana Andrsová. Umelkyňu si diváci obľúbili v známej postave legendárneho filmu Rusalka. Roky taktiež pôsobila ako sólistka Laterny Magiky. Pred kamery sa ale postavila už v 50. rokoch v Strakonickom dudákovi, či v 70. rokoch v Hrách lásky šálivé alebo Kočičím princi.

Smutnú správu zverejnilo Národní divadlo: “Zomrela bývalá tanečníčka Laterny magiky Jana Andrsová. Česť jej pamiatke. Súčasťou kolektívu, aj keď len formálne, ale bola po celý život, navštevovala všetky nové premiéry,” dodal hovorca divadla Tomáš Staněk. Herečka bola manželkou violončelistu a hudobného pedagóga Alexandra Večtomova, s ktorým mala tri dcéry. Slovenských fanúšikov zarmútila správa o úmrtí obľúbeného pesničkára a spisovateľa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: narodni-divadlo.cz | Foto: FB/TN.cz