Česko i Slovensko sa iba pred okamihom ponorilo do sĺz, keď sa na verejnosť dostala informácia, že zomrela obľúbená herečka Libuše Šafránková. Úmrtie umelkyne potvrdil pre portál CNN Prima jej syn Josef Abrhám mladší.

Medzinárodne milovaná herečka Libuše Šafránková, ktorú národy milovali ako nezabudnuteľnú hlavnú hrdinku z ikonickej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku, Večernicu či mamičku z Obecnej školy, zomrela vo veku 68 rokov. Umelkyňa bola v pondelok, a teda v deň svojich narodenín, hospitalizovaná v pražskej Všeobecnej fakultnej nemocnici, kde podstúpila náročnú operáciu. Ako uvádza portál Blesk.cz, prijatá bola v pavilóne A6, kde sídli onkologická klinika, klinika tuberkulózy a respiračných ochorení a centrum pľúcnej endoskopie.

Rozprávkovej herečke bolo diagnostikované rakovinové ochorenie už v roku 2014, pričom pri operáciách prišla aj o značnú časť pľúc. Oceňovaná hviezda filmového plátna tvorila dlhé roky stabilný pár s hercom Josefom Abrhámom a spolu sa objavili vo filmoch Vrchní, prchi či Svatební cesta do Jiljí. Libuše si získala mimoriadnu pozornosť divákov vo filme Babička (1971), o dva roky neskôr ako nezabudnuteľná Popoluška v rozprávke Tři oříšky pro Popelku a naposledy sa pred kamerou ukázala vo filme Jak jsme hráli čáru (2014). Česť jej pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: CNN Prima, Blesk.cz | Foto: YouTube