Prvý deň roku 2024 zasiahla našich západných susedov smutná správa. Do umeleckého neba odišiel Pavel Vondra, ktorého hlas poznajú mnohí. O hercovej smrti informovala jeho kolegyňa a kamarátka Mirka Součková.

Pavel Vondra bol známy predovšetkým vďaka svojmu nezameniteľnému hlasu. Viac ako 30 rokov sa venoval dabingu. O smutnej správe ako prvý informoval český portál Super.cz.

herec

„Veľmi nerada a s veľkým zármutkom píšem tieto riadky. Opustil nás navždy náš kamarát, dobrý herec a dabér a predovšetkým láskavý človek Pavel Vondra. Je mi to neuveriteľne ľúto. Súcítim s jeho rodinou a prosím všetkých, vzhľadom na túto veľmi bolestivú stratu, menom jeho milujúcej ženy a rodiny o zachovaní piety,“ šokovala na Facebooku hercova kolegyňa a kamarátka Mirka Součková, ktorá všetkých poprosila, aby teraz jeho manželke Šárke nevolali.

,,Keď bude známy dátum pohrebu, včas sa dozviete všetko. Vzhľadom na začiatok nového roka môže byť všetko o niečo pomalšie. Spomeňte si na Pavla a zapáľme sviečku. Pokoj tvojej láskavej a krehkej duši, Pavlíček…,” zanechala na sociálnej sieti Mirka.

Pavel počas dlhoročnej kariéry prepožičal svoj hlas známym hercom, ako Hughovi Grantovi v Láske nebeskej, Tomovi Cruisovi v Mission Impossible a v neposlednom rade Ianovi Zieringovi alias Stevovi v Beverly Hills 90210. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: Super.cz, Facebook/Mirka Součková