Česká kinematografia je v smútku po tragickej správe. Na druhý svet odišiel známy český herec, ktorý sa okrem iného preslávil aj účinkovaním v legendárnom seriáli 30 prípadov Majora Zemana. Všetko nasvedčuje tomu, že skonal v pokoji počas spánku.

Český filmový svet je od štvrtka chudobnejší o ďalšieho známeho herca. Na večný odpočinok odišiel podľa informácií českého Blesku vo veku 90 rokov Svatopluk Matyáš. Herec sa preslávil účinkovaním v mnohých známych snímkach ako Kamenný rád, Nebeskí jazdci, Akcia Bororo či v Prípade mŕtvych spolužiakov. Do povedomia divákov sa však zapísal aj postavou redaktora Holana v Tridsiatich prípadoch majora Zemana.

Okrem hereckých úspechov bol mimoriadne pyšný na svoj kaštieľ v Jasenovej v Žilinskom kraji, ktorý zrekonštruoval vlastnými rukami. Zanechal ho svojej manželke a po jej smrti často spomínal, že sa naňho určite spokojne pozerá z hora. Matyáš sa tešil dobrému zdraviu až do svojej 90-ky a podľa vlastných slov zaň vďačil pohybu a práci na kaštieli či v záhrade.

Len krátko pred 91. narodeninami sa mu pohoršilo: “V posledných dňoch začal odrazu chudnúť, bol bledý a zle sa mu dýchalo. Ocko zomrel v seniorskom domove v Bořanovicích. Páčilo sa mu tam,” odpovedala jeho 61-ročná dcéra Anna. Na záver prezradila, že herec zrejme vydýchol počas spánku: “Už teraz mi chýba. Prekonal zrejme mozgovú príhodu, odišiel pokojne v spánku.” Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Twitter