Pred pár dňami došlo v Tatranskej Lomnici k skutočne kurióznemu prípadu, keď sa pádom z okna vážne zranil český turista. 39-ročný muž mal veľké šťastie, že jeho stonanie započula zamestnankyňa hotela, v ktorom bol ubytovaný. Vďaka rýchlemu konaniu zo strany zdravotníkov sa muža podarilo zachrániť.

Nešťastný incident sa udial v luxusnom hoteli Grandhotel Praha, ktorý sa nachádza v Tatranskej Lomnici. 39-ročný muž z Brna totiž vypadol z okna hotelovej izby z výšky až 10 metrov. Zvláštne zvuky zachytila recepčná hotela, ktorej to nedalo a išla sa pozrieť pred budovu. To Čechovi zachránilo život, keďže bol okamžite prevezený do nemocnice.

Lekári uviedli, že po príchode pacienta na operačnú sálu nevedeli, čo majú ošetrovať ako prvé. Český turista mal totiž vnútorné krvácanie v dôsledku natrhnutého tenkého čreva a mechúra. Taktiež mal zlomené dva stavce na chrbtici a ďalšie zranenia. Nikto si však nevedel vysvetliť, čo zapríčinilo jeho pád. Pacient sa nakoniec priznal, že na izbe popíjal a keď sa rozhodol navštíviť toaletu, pomýlil si dvere a vypadol z okna.

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Facebook/Grandhotel Praha****, Vysoké Tatry, markiza.sk