Ak sa v nasledujúcich dňoch chystáte na dovolenku k ,,slovenskému“ moru, mali by ste zbystriť pozornosť. Najobľúbenejšia destinácia našincov totiž bojuje s rozsiahlymi požiarmi, ktoré spôsobili veľké škody na majetku a veľkoplošný výpadok elektriny.

Chorvátski hasiči sa momentálne snažia skrotiť veľký požiar pri pobreží mesta Pula. Situáciu im však komplikuje silný vietor, ktorý pomáha plameňom rýchlo sa šíriť. ,,Požiar nemáme pod kontrolou. Očakávame príjazd ďalších jednotiek hasičov,“ uviedol veliteľ hasičov Dino Kozlevac pre HRT.

Primárny oheň mal vzniknúť v rozvodni elektriny, v dôsledku čoho je väčšina mesta úplne bez elektrickej energie. Zatvorené sú tak všetky obchody, čerpacie stanice a množstvo úradov. Rozsiahle plamene spôsobili viaceré škody na majetku, pričom medzi obcami Vintijan a Dolinka ľahlo popolom niekoľko domov a áut.

Z daných oblastí sa hasiči rozhodli evakuovať ľudí a presunúť ich do bezpečia. Taktiež bola uzavretá cesta z Vintijanu do Kaštijunu, keďže požiar sa šíri na všetky strany. Desiatkam mužov by pomohol silný dážď, no v danom meste sa dlhodobo trápia s veľkým suchom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

https://twitter.com/i/status/1545729025884184576

Zdroj: vijesti.hrt.hr  |  Foto | Video: Twitter