Štyri zápasy, bilancia 1-2-1, skóre 4:4, a následne inkasovaný gól z kopačky najlepšieho strelca sezóny 2023-24 vrámci TOP 5 európskych líg Harryho Kanea. Vypadnutie s gráciou, chvíle bezmoci, kritika i chvála. Čo ale, okrem iného, odhalil šampionát?

Slovensko hralo proti štyrom kvalitným súperom, dvaja z nich patria do svetovej špičky, každému sa nám podarilo streliť gól. Vypadnutie s Anglickom po predĺžení nie je otupné, veď v kabíne má jednu hviezdu svetového futbalu vedľa druhej. Teraz sa ale pozrieme na problém, ktorý sa ukazoval v každom zapase.

Nedovolíme si tvrdiť, či to bola chyba trénerského aparátu na čele s hlavným koučom Calzonom alebo je to realita slovenského futbalu a on sa z nej pokúsil vyťažiť maximum, ktoré ale na viac jednoducho nestačilo.

Každopádne, musíme napísať, že sa ukázalo, ako nám chýbajú odvážni šikovní hráči na krídlach. Haraslín a Schranz hrali na svoje pomery veľmi dobre, vydali zo seba všetko, no keď už nemohli a tréner ich musel vystriedať, chýbala za ne adekvátna náhrada.

18-ročný Leo Sauer dostal šancu len na pár minút proti Ukrajine, Tomáš Suslov nič prevratné nevytvoril, Dávid Ďuriš odohral sotva dvadsať minút. Hráči ako Vladimír Weiss a Róbert Mak, Vladimír Weiss či Alexandar Čavrič sa z rozličných dôvodov do nominácie nedostali, hoci po individuálnej stránke by možno dokázali vytvoriť niečo viac. Ale ľahko filozofovať.

Myslíte si, že Calzona urobil chybu, že nenominoval spomínaných skúsených krídelníkov alebo ste presvedčeni, že ani oni by nič prevratné nevytvorili a bolo lepšie ich nechať doma?

Pohľad späť: TOTO boli najlepší Slováci na európskom šampionáte!

Zdroj: Hitky | Foto: IG/lukasharaslin27