České tenistky si na olympiáde v Riu viedli skvele, až prišiel piatok dvanásteho a naplnil sa im ten najhorší scenár.

Poobede to odštartovala Petra Kvitová, ktorá síce nemala najlepšiu sezónu, no v Riu hrala skvele. Nestačila na senzáciu ženského turnaja – Portoričanku Puigovú, s ktorou prehrala 1:2 na sety. Tak si zahrá namiesto finále len zápas o 3. miesto proti Keysovej z USA.

Pokračovalo to večer, keď v prvom semifinále štvorhry prehral pár Lucie Šafářová – Barbora Strýcová s favorizovanými Ruskami Makarovová – Vesninová v dvoch setoch. A všetko to zavŕšila trochu smolná prehra dua Hlaváčková – Hradecka, ktoré viedli proti Švajčiarkam Bacsinskej s Hingisovou 1:0 na sety a za stavu 5:4 v druhom sete podávali na víťazstvo v zápase. Dokonca mali dva matchbally, napokon prehrali nielen druhý ale i tretí set.