Istotne sa každému z vás stávajú veci, ktoré si nedokážete vysvetliť, alebo im jednoducho nerozumiete. Ide o náhodu, alebo za to môžu spomienky z minulých životov?

Väčšina z nás mala aspoň raz v živote pocit, že situáciu, ktorá sa práve odohrala, už raz zažila. A to úplne identicky a do najmenších detailov. Veľké percento ľudí tieto situácie pripisuje spomienkam z minulých životov. Podľa vedcov má však toto dianie čisto neurologický pôvod. Ako je potom možné, že navštívite miesto, na ktorom ste nikdy predtým neboli a presne viete, kde sa nachádza ihrisko alebo zastávka, alebo akú omietku bude mať ďalší dom? Človek sa údajne rodí so všetkými spomienkami na minulé životy, ale keďže sa učí a je v styku s realitou, nové skúsenosti postupne vytláčajú staré a my na svoje minulé životy zabudneme. Je ale možné, že niektoré nám v hlave uviaznu oveľa hlbšie, napríklad v podobe zdanlivých spomienok na detstvo.

minule zivoty

Odrazom našich reálnych emócií sú neodmysliteľne sny. Existujú ale typy snov a nočných môr, ktoré sa cyklicky opakujú. Stalo sa vám niekedy, že sa vám prisnil ten istý sen niekoľkokrát za sebou? Práve tieto sny sú údajne spomienkami na minulé životy. Nezáleží na tom, či sa opakujú situácie, alebo osoby v nich. Častým typom tohto sna môžu byť situácie z miesta, ktoré vám navodzuje pocit domova. Podľa špiritistov môže ísť o miesto, kde ste žili predtým. Väzba na prostredie domova je vraj taká silná, že na ňu nedokážeme nikdy zabudnúť.

sen

Špiritisti tiež tvrdia, že si z minulých životov dokážeme prenášať aj fóbie. Odkiaľ sa berú fóbie, ktoré nemajú žiadny racionálny základ, napríklad zlú skúsenosť? Odpoveď je jednoduchá. Ak máte napríklad strach z vody, môže to znamenať, že ste sa v nej v minulom živote utopili. Zbieranie známok, či drogová závislosť majú taktiež korene v našich minulých životoch. Môže ísť o predmety, ktoré boli súčasťou našich minulých životov, alebo mohli byť tiež našim zamestnaním. Napríklad vášeň pre umelecké diela môže znamenať, že ste v minulosti žili v blahobyte, alebo v spoločnosti umelcov. Ak vás trápia bolesti, ktoré nemajú žiadnu príčinu a doktori si s nimi nevedia rady, môže ísť o tzv. fantómové bolesti, ktoré majú pôvod vo vašom minulom živote. Napríklad ste mohli prísť o niektorú z končatín pri minulej inkarnácii. Netreba však bolesti zvaľovať len na minulý život. Treba hľadať príčiny aj v tom súčasnom.

Zdroj: casprezeny.azet.sk  |  Foto: pixabay.com