Každým dňom sa ukazuje, že koronavírus je mimoriadne nebezpečný a v mnohokrát sú jeho príznaky omnoho vážnejšie ako obyčajná chrípka. Potvrdzuje to aj najnovší prípad 48-ročného muža, ktorý mal ochorenie COVID-19 poraziť.

Dom Merrix žil so svojou rodinou vo Veľkej Británii, kde k 15. aprílu evidujú takmer 94-tisíc nakazených a viac ako 12-tisíc mŕtvych. 48-ročný muž bol v domácej karanténe dva týždne, keďže mal príznaky ochorenia COVID-19. Jeho zdravotný stav sa však neustále zlepšoval a zdalo sa, že smrtiaci vírus prekonal.

Koronavírus sa však vzápätí vrátil, pričom v osudný deň sa Dom cítil úplne v poriadku, keď sa zrazu nevedel nadýchnuť. Z posledných síl zavolal svoju partnerku Sarah, ktorá okamžite zalarmovala zdravotníkov. Oslabené telo muža sa však s dýchacími ťažkosťami nedokázalo pobiť a do toho prišiel infarkt. Otec 10-ročnej dcérky ešte pred príchodom do nemocnice zomrel.

Zdrvená Sarah na sociálnej sieti uviedla, že úmrtie jej životnej lásky jasne dokazuje, že koronavírus je nebezpečný pre všetky vekové skupiny. Podľa jej slov je ochorenie COVID-19 nevyspytateľné a s telom sa môže ,,zahrať“ aj keď sa zdá, že je človek úplne zdravý.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: metro.co.uk  |  Foto: Facebook/Fleur de Lys FC, Twitter