FC Barcelona sa aktuálne po tom, ako v predošlej sezóne získala ligový titul, nevie nakopnúť k špičkovým výkonom a veľmi často stráca body. Z posledných desiatich duelov v domácej súťaži vyhrala len polovicu a je tretia.

Aj preto sa špekuluje o tom, že v zime privedie, hoci stále čelí aj finančným ťažkostiam, nejakú tú posilu. Ofenzívnu silu by pritom mohol dať katalánskemu gigantovi špeciálny hráč – Mason Greenwood.

Len 22-ročný anglický krídelník sa stával veľkou nádejou Manchestru United, za ktorý stihol už do svojej dvadsiatky streliť až 35 gólov. Následne však viac ako rok nehral futbal, pretože čelil obvineniam z týrania a s*xuálneho zneužívania svojej bývalej priateľky. Jeho meno sa vytratilo z oficiálneho webu Manchestru United a napríklad aj z hry FIFA od spoločnosti EA Sports.

Aktuálne je ale späť a hosťuje v Getafe, kde v pätnástich dueloch strelil päť gólov a na štyri asistoval. Mnohí odborníci si všímajú, že má potenciál solídne reštartovať svoju kariéru. Barcelona údajne anglickému veľkoklubu ponúka až 40 miliónov libier (cez 45 miliónov eur) a dokonca by mohol nosiť ikonické číslo 10, ktoré mával v FC Barcelone ikonický Lionel Messi.

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: IG/fcbarcelona