V prípade miliardára Elona Muska sme si už zvykli na všeličo. Každopádne americký podnikateľ a inžinier je osobou, ktorá v podstatane čiastočne zmenila náš svet. Musk založil kozmickú spoločnosť SpaceX a stál pri vzniku automobilky Tesla, ktorú teraz ako CEO riadi. Tiež kúpil za 44 miliárd dolárov spoločnosť Twitter a premenoval ju na X. V minulosti spoluvlastnil internetový platobný systém PayPal.

Elon Musk je ale príkladom človeka, ktorý z ničoho dokázal neuveriteľné veci. A to z ničoho naberá nový rozmer po jeho úprimnom prejave v New Yorku, behom ktorého šokoval azda všetkých.

„Prechádzal som si náročným obdobím a hovoril som si, že je vlastne všetko zbytočné. Pýtal som sa, prečo vlastne existujem a uvažoval som, že či by nebolo lepšie skrátka spáchať samovraždu,” šokoval Musk na akcii s názvom DealBook Summit 2023, ktorú organizoval magazín New York Times.

„Hľadal som zmysel života. Zistil som, že môj život nie je nekonečný. Rozmýšľal som nad tým, ako veci lepšie pochopiť a snažil som sa klásť si otázky, ako vlastne funguje náš vesmír. Hovoril som si, že potom budem schopný nájsť zmysel života,” doplnil miliardár. To ho zrejme dohnalo ísť cez všetky prekážky až k založeniu SpaceX.

Zdroj: New York Times | Foto: IYT/New York Times Events