Parlamentné voľby 2020 sa nezadržateľne blížia a už teraz začína byť jasné, že niektorí poslanci sa budú musieť zo svojich lavíc porúčať. Rozhodne však neodídu naprázdno. Pred odchodom totiž dostanú kráľovské odstupné!

Už o mesiac sa Slováci vo voľbách rozhodnú, ktoré strany a ktorí poslanci budú zastupovať ich názory v parlamente počas najbližších štyroch rokov. Dnes je však už zrejmé, že niektorí sa môžu so svojím pôsobením v poslaneckej lavici rozlúčiť. Ani v prípade, že nebudú zvolení, ale rozhodne neodídu domov naprázdno.

Podľa informácií denníka Sme totiž dostanú štedré odstupné vo výške 9-tisíc eur. Táto suma má predstavovať tri poslanecké platy a jedinou podmienkou je vykonávanie mandátu počas piatich rokov. Odstupné vo výške 6-tisíc eur dostanú aj všetci tí, ktorí vykonávali mandát aspoň päť mesiacov.

Okrem finančného benefitu zostane týmto poslancom aj počítač a tlačiareň, ktoré dostali pred nástupom do funkcie. Oproti minulému volebnému obdobiu si tak polepšia o tisíce eur, keďže pred štyrmi rokmi predstavovalo odstupné 6-tisíc eur (poslanci s výkonom aspoň 5 rokov) a 4-tisíc eur (poslanci s výkonom aspoň 5 mesiacov).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube/HNtelevízia