Niké liga má aktuálne zimnú prestávku a to je čas na to, aby tímy urobili nejaké tie korekcie vo svojich kabínach. Žiaľ, slovenské tímy častejšie o kvalitných hráčov prídu ako ich získajú. Behom pár dní odchádza z našej ligy druhý hráč do Česka.

Pred pár dňami to bola opora Žiliny, tentokrat je to brankár Podbrezovej Richard Ludha. Ten má síce stále iba 23 rokov, no už tri a pol sezóny je jasnou jednotkou tohoto klubu. Od leta 2020 vynechal iba sedem zápasov, v tejto sezóne mal plnú minutáž a mnohí ho považovali za jedného z najlepších a aj najtalentovanejších brankárov súťaže.

Jozef Kopčo venujúci sa informovaniu o dianí na slovenských štadiónoch na svojom profile na sociálnej sieti X (kedysi Twitter) informoval, že Lhdha sa stane brankár českého klubu FK Teplice. Tomu patrí aktuálne v 16-člennej FORTUNA:LIGE desiata priečka.

Čiastka nie je známa, no keďže má slovenský brankár kontrakt v Podbrezovej do januára 2025, určite by to mala byť 6-miestna suma, portál Transfermarkt uvádza pri jeho mene trhovú hodnotu 400 tisíc eur.

Zdroj: X/Jozef Kopčo | Foto: YT/FC Spartak Trnava