Peter Pellegrini musel len pred pár dňami vysvetľovať, čo robil v čase zákazu vychádzania v salóne s oblekmi, kde strávil v zatvorenej prevádzke približne hodinu. Teraz sa objavila ďalšia kauza, ktorú by ho mohli mnohí označiť ako papalášske správanie.

Expremiér sa ešte nestačil zotaviť z predošlej kauzy, keď ho fotografi pristihli v luxusnom salóne s pánskymi oblekmi v Bratislave a už musí reagovať na ďalšiu. Denník N zistil, že Pellegrini si 31. decembra 2019 objednal vládny špeciál, ktorým odletel do nemeckých Drážďan.

Emailom narýchlo požiadal letecký útvar ministerstva, aby sa mohol vládnym Fokkerom 100 dopraviť spolu so svojimi tromi ochrankármi na operu v Nemecku. Z krajiny pritom pricestoval hneď na druhý deň ráno. Pred odletom pridal na Facebook fotografiu v obleku na štýl Jamesa Bonda a získal vtedy tisíce lajkov.

Náklady na takýto let sa počítajú v tisíckach eur, no expremiér ich neuhradil. Hlas po požiadaní poslal reakciu so slovami, že Pellegrini bol na opere po pozvaní tenoristu Pavla Bršlíka v rámci pracovnej cesty a išlo údajne o “podporu prezentácie špičkovej slovenskej kultúry v zahraničí”. V prípade pracovných ciest ale musí takýto krok sprevádzať schválenie vlády, no denník nič také v uzneseniach za celé obdobie nenašiel. Hlas dodal, že ak sa po kontrole zistí, že táto cesta nespĺňala podmienky služobnej, je Pellegrini pripravený uhradiť náklady za tento let dodatočne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Igor Matovic YT/SME