Hrať v KHL bolo od jej vzniku až do februára 2022 prestížne, od tej chvíle je to politicky neakceptovateľné. Mnohí totižto vnímajú túto kvalitnú hokejovú súťaž za pýchu Ruska, a tým aj ako nástroj ruskej propagandy.

Napriek tomu do nej aj naďalej prúdia cudzinci, hoci veľa ich z nej odišlo. Slovákov je v nej aktuálne deväť, pričom každý z nich má “reprezentačnú” úroveň. Aj preto sa horlivo debatuje o tom, či ich zväz povolá na MS 2024 do Prahy a Ostravy, keďže medzinárodná hokejová federácia IIHF uvalila zákaz len na Rusko a Bielorusko, nie na hráčov hrajúcich v kluboch z tejto krajiny.

Minulý rok ale takmer žiadna krajina nepovolala z “morálnych” príčin žiadneho hráča z KHL. Ako to bude tento rok, uvidíme.

Každopádne, aj vďaka tomu, že hviezdne mená do brány ako Patrik Rybár či Július Hudáček hrali v sezóne 2022-23 v NHL, slovenská reprezentácia bola nútená povolať len brankárov z domácich podmienok. Napokon sa vo veľmi dobrom svetle ukázal Stanislav Škorvánek.

Brankár aj napriek úspechu ostal v Michalovciach a túto sezónu potvrdil, že jeho výkony na šampionáte neboli náhodné. Aj teraz sa s ním počíta. Ale nezamieri do KHL?

Médiami preletela informácia o tom, že po tejto sezóne sa 28-ročný brankár, ktorý zatiaľ nikdy mimo slovenských súťaží nechytal, zamieri do Ruska.

Na tieto “zaručené” informácie zareagoval aj samotný hráč, ktorého slová zdieľal aj známy hokejový novinár Tomáš Prokop. Škorvánek vraj o ničom nevie, nikto ho nekontaktoval.

Uvidíme teda, ako táto situácia napokon dopadne.

Zdroj: X/Tomáš Prokop | Foto: IG/slovensko_sport, IG/duklamichalovce