Veľká dráma sa v utorok odohrala pod Jahňacím štítom, keď turisti zbadali padať štvorčlennú skupinu. Medzi nimi boli aj deti! Po páde ostali na zemi nehybne ležať dve osoby.  

Otec s deťmi sa dnes napriek varovaniu záchranárov vybral na turistiku po našich majestátnych Tatrách! Zrazu sa však rekreácia zmenila na poriadnu drámu, keď sa pod Jahňacím štítom pošmykli a spadli. Po páde ostali dve deti nehybne ležať. Otec, ktorý vyviazol iba s ľahkými zraneniami ihneď kontaktoval záchrannú službu a poskytol informácie o svojich zranených deťoch. Na miesto bol okamžite vyslaný vrtuľník a po ich lokalizácií, záchranári na mieste našli tri zranené osoby. Štrnásťročné dievča, jedenásťročného chlapca a jedného muža.

Najvážnejšie bolo zranené dievča, ktoré s ťažkým úrazom hlavy, ihneď letecky previezli do nemocnice v Poprade. Následne sa vrátili po chlapca, ktorý utrpel poranenie panvy a napokon pre muža s poranením chrbtice. Otca zranených detí na mieste ošetrili, ale keďže nemal nijaké vážnejšie zranenia, zostúpil v sprievode známych na Chatu pri Zelenom Plese.

Vianoce ako zo zlého sna: Tatry hlásia už štvrtú OBEŤ!

Za tieto dva posledné dni si Tatry vyžiadali už štyri ľudské životy: Umreli dve české turistky († 25,  † 23), jeden poľský († 25) a jeden český († 33) turista.

Zdroj: facebook- horskej záchrannej služby | Foto: pixabay