2. októbra došlo k tragickej dopravnej nehode na Zochovej ulici v hlavnom meste. Včera (5. októbra) sa odohrala ďalšia dráma, ktorá je opäť spojená s opitým vodičom. Na jeho nezodpovedné správanie doplatila matka s dvoma malými deťmi.

Žilinská krajská polícia informovala na sociálnej sieti o desivej nehode, ku ktorej došlo na ceste v smere z Rakovej do Čadce. Vodič pod vplyvom alkoholu nezvládol riadenie a zrazil matku s dvoma maloletými deťmi, keď išli pešo po chodníku. Žena pohotovo zareagovala a dieťa v kočíku odstrčila, čím mu zrejme zachránila život.

Po kolízii boli chodkyňa s deťmi i 37-ročný muž prevezení do nemocnice na ošetrenie. Matka je hospitalizovaná s pomliaždeninami dolnej končatiny a jej dcérka sa nachádza na detskej JIS-ke, pričom ju čakajú ďalšie vyšetrenia. Opitý vodič utrpel iba odreniny a pomliaždeniny.

Nezodpovedný Slovák však ešte pred transportom sanitkou dostal fúkať. ,,Vodič sa po dopravnej nehode podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,86 mg/l (1,79 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ uvádzajú muži zákona. Okolnosti nehody sú momentálne predmetom vyšetrovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR-Žilinský kraj, tvnoviny.sk  |  Foto: Polícia SR-Žilinský kraj