Svetový šoubiznis zasiahla ďalšia smutná správa. Vo veku 76 rokov odišiel do hudobného neba spevák známej rockovej kapely, ktorá na scéne pôsobila neuveriteľných 55 rokov. So svojim najväčším hitom sa dostali spolu s Bohemian Rhapsody od Queen medzi najúspešnejšie single všetkých čias.

Vo veku 76 rokov zomrel známy spevák Gary Brooker. Britský umelec pôsobil počas hudobnej kariéry neuveriteľných 55 rokov v rockovej kapele Procol Harum. Zároveň bol spoluautorom skladby A Whiter Shade of Pale z roku 1966, ktorá bola založená na kompozícii Bachovej Orchestrálnej suity č. 3 D dur. Skladba sa zaradila spolu s Bohemian Rhapsody od Queen medzi najúspešnejšie single všetkých čias a predalo sa z nej vyše 10 miliónov kusov. Posledný z 12 albumov vydala kapela v roku 2017.

Brooker okrem toho hrával aj s Ericom Claptonom, Ringom Starrom, Paulom McCartneym a ďalšími slávnymi menami. Napokon si v roku 1996 zahral po boku Madonny vo filme Evita, kde stvárnil postavu argentínskeho ministra zahraničných vecí Juana Atilia Bramugliu.

Spevák poslednýkrát vydýchol v sobotu vo svojom dome, kde podľahol rakovine. “Rozžiaril akúkoľvek miestnosť, do ktorej vošiel, a jeho láskavosť k fanúšikom mnohých jazykov bola legendárna. Bol neprehliadnuteľný pre svoju individualitu a občasnú excentrickosť. Jeho dôvtip a zmysel pre humor z neho robili neoceniteľného rozprávača,” uviedla kapela vo svojom vyjadrení. Svet zarmútila i správa o smrti známeho speváka, ktorý spolupracoval aj s Cobainom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  bbc.comFoto: Youtube