Manchester United pravidelne utráca za posily vysoké čiastky, no každý futbalový fanúšik vie, že v posledných rokoch mu to nie je veľa platné. V aktuálnej sezóne, v ktorej mal nasledovať progres pod Erikom ten Hagom z tej predošlej, sa stáva nočná mora.

V prijateľnej skupinej skupine Ligy majstrov je kolo pred koncom Manchester United posledný a ani víťazstvo nad Bayernom mu nemusí stačiť na postup, v Premier League je siedmy a dokonca má záporné skóre. Trápi sa hlavne v ofenzíve, veď 16 gólov v 14 dueloch je na taký veľkoklub hlboko podpriemerné číslo. Hneď štyri kluby ich majú na konte už cez tri desiatky.

Aj preto sa zisk niekoho do ofenzívy javí ako rozumný krok. Otázkou je, či bude trefou do čierneho Florian Wirtz, stále iba 20-ročný ofenzívny stredopoliar či krídelník Bayeru Leverkusen. Aj vďaka nemu ešte tento klub v aktuálnej sezóne neprehral ani v domácej lige ani na európskej scéne.

Navzdory nizkemu veku má na konte už viac ako 120 štartov za A-tím popredného nemeckého klubu a spolu s Jamalom Musialom z Bayernu Mníchov patria azda k najväčším talentom súčasného nemeckého futbalu.

Vzhľadom k predošlým faktom a tomu, že kontrakt má až do júna 2027, je jeho prestup síce možné, no nepochybne za mimoriadne vysokú čiastku. Autor 6 gólov a 10 asistencií v 19 dueloch aktuálnej sezóny má podľa portálu Transfermarkt hodnotu 85 miliónov eur, no reálne sa nepredpokladá, že by ho Leverkusen nechal odísť za menej ako 100-120 miliónov eur.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Florian Wirtz (FW) (@flowirtz27)

Zdroj: Transfermarkt, Sportysection.com | Foto: IG/flowirtz27