Slovensko patrilo pred sampionátom podľa bookmakerov k pätici najväčších outsiderov. Víťazstvo nad silným Belgickom ale všetko zmenilo a aktuálne máme, čo potvrdila aj analýza expertov, veľmi veľkú šancu postúpiť zo skupiny.

Slovensko si môže definitívne zaistiť postup už v piatok, keď od 15tej hodiny bude hrať proti Ukrajine. Naše víťazstvo by znamenalo istotu postupu, remíza šancu na postup hraničiacu s istotou, veď so štyrmi bodmi sa z tretieho miesta na predošlých dvoch európskych šampionátoch, ktoré sa hrali aktuálnym formátom, vždy postúpilo.

Avšak Slovensko má vo vrecku ešte jednu supervýhodu, o ktorej sa nepíše a nehovorí.

Svoj posledný duel bude hrať Slovensko proti Rumunsku v stredu 26. júna o 18:00. To znamená, že Slovensko bude mať medzi výkopom druhého a tretieho duelu až 123 hodín, zatiaľ čo Rumunsko len 93 hodín. Totižto proti Belgicku bude hrať v sobotu od 21:00.

Možno sa zdá, že 30 hodín takým veľkým rozdielom nie je, no opak je pravdou. A hlavne po náročnej sezóne, behom ktorej mnohí futbalisti odohrali aj 50 duelov a nacestovali stovky hodín a desaťtisíce kilometrov, môže byť toho jeden a štvrť dňa absolútne kľúčového v nabratí dostatočného množstva síl.

Slovensko čaká duel proti Ukrajine: V akej zostave nastúpime?

Zdroj: Hitky | Foto: IG/stanleylobotka37