Pri Trenčíne došlo v utorok večer k ďalšej tragickej udalosti, pri ktorej vyhasol ľudský život. Starší muž v dôchodkovom veku si mal podľa svedkov na železničnej stanici Trenčín- Zlatovce ľahnúť priamo na koľajisko. Prichádzajúci rušňovodič vo vlaku z Košíc už nemal šancu stroj zabrzdiť.

Na železničnej stanici Trenčín- Zlatovce sa stali cestujúci svedkami hrozivej tragédie. Ako informuje TV JOJ, v utorok večer mal prísť 75-ročný dôchodca, ktorý podišiel ku koľajniciam a ľahol si na ne. Rýchlik smerujúci z Košíc do Bratislavy muža následne prešiel.

Rušňovodič uvidel ležiacu postavu asi vo vzdialenosti 80 metrov, a tak už stroj nestihol zabrzdiť napriek zatiahnutiu rýchlobrzdy. Stovky cestujúcich tak museli kvôli tragickej udalosti z vlaku vystúpiť. „My sme boli v tom vlaku a zrazu začal brzdiť extrémne,“ opisuje nepríjemný zážitok jeden z cestujúcich.

Na miesto okamžite dorazili všetky záchranné zložky, ako prví zasahovali hasiči. Muž ale, bohužiaľ, utrpel devastačné zranenia a na mieste zomrel. Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Obeť, ktorej bude vykonaná pitva, pri sebe nemala doklady, no polícia následne zistila, že išlo o vysokoškolsky vzdelaného dôchodcu priamo z Trenčína. V Českej republike taktiež zraneniam podľahla aj 20-ročná Slovenka Nikola.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  noviny.sk │ Foto: Televízia JOJ