Je to iba pár dní od náhodnej streľby na Akadémii Policajného zboru v Bratislave. Po tejto nešťastnej udalosti došlo k ďalšiemu incidentu zo školského prostredia v susednom Česku. Mladík vo výcviku bol okamžite prevezený do nemocnice, no vážnym zraneniam napokon podľahol.

K tragickej udalosti došlo na Univerzite obrany v českom Vyškově. Študenti prvého ročníka trénovali presun a beh so zbraňou. V samopaloch neboli ostré ani cvičné strely. Jeden z mladíkov však nešťastne zakopol, v dôsledku čoho sa zbraň zarazila do zeme a Čech spadol priamo na hlaveň.

Samopal mu prepichol krk a čeľusť, pričom masívne krvácal. Inštruktori okamžite zavolali lekára, ktorý zranenému kadetovi poskytol prvú pomoc. Následne bol prevezený do nemocnice. Veľká strata krvi a vážne zranenia napokon spôsobili smrť mladíka.

Celý prípad prevzala Vojenská polícia, ktorá momentálne zisťuje, či Brnenská univerzita dodržala pri výcviku všetky bezpečnostné opatrenia. Podľa predbežných zistení inštruktori nemohli tragickej udalosti zabrániť. Vedenie školy má byť v kontakte s rodinou zosnulého. Po oznámení zdrvujúcej správy im poskytli pomoc kaplana a psychológa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: FB/Univerzita obrany, Pexels