V utorok 14. novembra sa stal hosťom relácie Na telo PLUS špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Moderátor Michal Kovačič sa ho pýtal na viaceré kľúčové otázky, vratane tej, či si myslí, že zmeny v špeciálnej prokuratúre, ktoré koalícia avizuje v programovom vyhlásení, môžu byť motivované osobne.

Daniel Lipšic je právnikom, ktorý získal svoje vzdelanie tak na Univerzite Komenského v Bratislave, ako aj na samotnom Harvarde. Dlhé roky je zároveň známou tvárou politického diania.

Daniel Lipšic uviedol, že tým, či by za zmenami mohla byť osobná rovina, sa nezaoberá. Nám vysvedčenie nedávajú politici, dávajú nám ho súdy,“ vyhlásil s tým, že úspešnosť žalôb prokurátorov špeciálnej prokuratúry je až 94-percentná.

Zdôraznil tiež, že trestné stíhania, ktoré na úrade vedú, nikdy osobné nie sú. Poukázal pritom na to, že za svoje trojročné pôsobenie na čele špeciálnej prokuratúry zrušil obvinenie iba raz, a to terajšiemu premiérovi Robertovi Ficovi.

Podľa Lipšica sa nemusí nikto, koho inštitúcie fungujú správne a bez pochybení, nemusí obávať špeciálnej prokuratúry. Taktiež odkázal všetkým, ktorí túto inštitúciu či jeho samého spochybňujú, že rovnaké alebo podobné špecializované útvary polície a prokuratúry fungujú aj v iných krajinách Európskej únie a nie je to žiadny výmysel Slovenskej republiky. Špeciálna prokuratúra aj špecializovaný trestný súd osvedčili.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený tvnoviny.sk (@tvnoviny.sk)

Zdroj | Foto: TVNoviny