Daniela S. z českého Třínce sa musela postaviť pred súd. Svoju 12-ročnú dcéru nechávala pravidelne o hlade, nemala oblečenie, nenavštevovala školu a ostávala doma v izolácii. Za všetkým je krutý dôvod.

Daniela z českého Třínce vychovávala svoju dcéru spoločne s manželom, no ten po čase od rodiny odišiel. Matka sa ale o svoje dieťa postarať nedokázala, ani finančne, ani emocionálne. Dievča totiž prestalo chodiť do školy a vymeškalo 300 hodín, pričom ju krátko na to navštívili policajti a hasiči.

Pohľad, ktorý sa im naskytol, bol však ako zo zlého filmu. Byt bol podľa informácií českého Blesku plný odpadkov a našli aj polonahé dievča, ktoré bolo hladné, keďže jedávalo len vývar zo zemiakov, kyslé uhorky a cukor. Dcéra poputovala do zariadenia pre deti a momentálne je v starostlivosti otca. A práve na otca sa vyhovárala na súde matka, ktorá vôbec nepripustila vlastnú vinu.

Bola som na tom zdravotne zle. Spoliehala som sa na manžela. To zdravie mi šlo tak z kopca, že som situáciu nemala pod kontrolou. Mám len jedno dieťa, nemala som s výchovou žiadne veľké skúsenosti. Môže za to manžel. Mal mi pomáhať a nie nás opustiť.. Nepremýšľala som, že môžem mojej dcére ublížiť a tiež jej poškodiť zdravie,“ vysvetľovala. Za týranie zverenej osoby jej teraz hrozí väzenie na päť rokov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: blesk.cz │ Foto: Facebook/Blesk.cz, Unsplash