Dávidovi (19) z Galanty sa v piatok definitívne zmenil život, keď si po dobodaní tyranského otca vypočul verdikt súdu. Slováci však po treste štyroch rokov basy kričia jediné!

Dávid (19) z Galanty si podľa vlastných slov zažil hocičo len nie spokojné detstvo. Jeho otec Jozef († 42) roky pil a fyzicky aj psychicky týral rodinu. Bitky si odnášala najmä mama, pričom Dávid bol často svedkom odporných scénok. Keď v roku 2017 uvidel mamu plakať, čosi sa v ňom zlomilo. Spiaceho a opitého otca udrel trikrát do hlavy kladivom a 17-krát ho pichol nožom do chrbta.

Vtedy mal len 17 rokov, no pred súd sa postavil v piatok, kde si podľa informácii televízie Markíza vypočul tvrdý verdikt “obžalovaný je vinný” a sudca mu naparil 4 roky nepodmienečne vo väzení s minimálny stupňom stráženia. David sa po zabití tyranského otca sám nahlásil na polícii a aj na súde so slzami v očiach odvetil, že sa jednoducho nedokázal viac pozerať na zverstvá, ktoré otec páchal na jeho mame, hoci svoj čin oľutoval.

Slováci sa však po zverejnení tvrdého trestu pre mladíka s hrozným detstvom hromadne ozývajú na sociálnych sieťach a kričia jediné! Žiadajú pre Davida milosť od prezidenta, niektorí aj navrhli spísať petíciu a dostať chlapca spoza mreží čo najskôr. Mnohí si myslia, že Dávidovi štyri roky za mrežami ešte viac ublížia a zničia mu už aj tak ťažký štart do života. Celú reportáž si pozriete >>> TU <<<.

Za týmito dverami musel David roky znášať opitého tyranského otca

Zdroj: markiza.sk │ Foto: TV Markíza, Pexels, Facebook