DEDOLES má existenčné problémy: Dlhy a výpovede pre stovky ľudí!

Dátum:

Spoločnosť Dedoles pôsobí na slovenskom trhu už desať rokov, no veľký boom pocítila až v posledných dvoch rokoch. Dnes už neexistuje takmer nikto, kto by nepoznal jedinečné ponožky či reklamy s tancujúcimi škrečkami. Zdá sa, že firme stúpla sláva a zisky do hlavy, keďže nerátala s veľkými problémami, s ktorými momentálne bojuje.  

Spoločnosť Dedoles zo začiatku predávala tričká, no na trhu prerazila až unikátnymi ponožkami. V roku 2020 sa mohla pochváliť ziskom takmer 50 miliónov eur, pričom obľúbenosť jej produktov ešte rástla. V priebehu minulého roka však začalo dochádzať k vážnym komplikáciám, ktoré boli spojené s exportom tovaru z Číny.

Pandémia koronavírusu totiž spomalila logistickú situáciu v Číne, v dôsledku čoho prišla letná kolekcia oneskorene. Taktiež došlo k zdraženiu materiálov, čo uberá firme na marži. Ruská invázia na Ukrajinu takisto prispela k celkovému poklesu ekonomiky.

V roku 2021 síce spoločnosť dosiahla zisky v hodnote 92 miliónov eur, no tie boli použité na nákupy tovarov a ďalšie investície. Firma si evidentne nevytvorila dostatočnú finančnú zálohu na nečakané komplikácie, no stále mala ambiciózne plány. Podľa informácií denníka SME bola dokonca nútená prepustiť už 200 zamestnancov, keďže má problémy s platením faktúr.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: SME  |  Foto: FB/Dedoles

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...