Fanúšikovia českej kapely majú hlavy v smútku. Potom, čo iba pred pár dňami skupina informovala verejnosť, že ich spevák “bojuje s démonmi”, definitívne zrušila turné a oznámila ukončenie svojej činnosti.

Jedna z najpopulárnejších českých kapiel súčasnosti ohlásila svoj definitívny koniec. Za všetkým pritom majú stáť problémy s drogami frontmana skupiny Víta Starého, ktorý iba pred pár dňami oslávil 31. narodeniny. Útly spevák naposledy vystúpil pred verejnosťou počas osláv Silvestra, kedy boli Mandrage súčasťou zábavného galavečera.

Uplynulú stredu večer však na sociálnych sieťach so zármutkom oznámili nielen zrušenie februárového turné, ale aj celkový rozpad kapely. Výnimkou ostáva jediný koncert v pražskom Fóre Karlín, kde hudobníci bez speváka vystúpia s rôznymi hosťami. Ten mal so spoluhráčmi najskôr komunikovať, no napokon sa odmlčal.

“Všetci sme do poslednej chvíle verili tomu, že to zvládneme a že to bude fajn. Že odídeme zo scény s čistým štítom a možno sa zas raz, celí šťastní, vrátime,” začali svoj príspevok Mandrage. “Napriek tomu, že sme sa všetci snažili, aby sa Víťa dal dokopy, napriek tomu, že sme minulý týždeň začali všetci zase skúšať, napriek Vítovmu zdanlivo znovu nadobudnutému elánu, napriek všetkým dohodám. Víťa s nami pred dvoma dňami opäť prakticky prerušil komunikáciu, v jednej z mála SMS správ, ktoré nám poslal, stálo, že chce turné zrušiť. A tak sa nedá nič robiť,” napísali členovia skupiny.

Ako ďalej uviedli, na koncerte vystúpia na poste speváka rôzni umelci z českej hudobnej scény, za čo sú im veľmi vďační. “A ďakujeme aj Víťovi za všetko, nebyť teba, táto kapela by ani nevznikla a nikto z nás by dnes nebol taký, aký je. Trebárs to vážne ešte môže byť v poriadku. Myslíme na teba,” odkázali mu spoluhráči.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: IG/mandrageofficial, YouTube