Počasie sa v poslednom období poriadne búri, čoho znakom je už tretia víchrica v priebehu desiatich dní. Po smršti Petra a následne druhej víchrici Sabina sa na naše územie valí búrka, ktorá dostala názov Dennis. V týchto chvíľach už vyčíňa vo Veľkej Británii.

Búrka Dennis sa už nachádza na Britských ostrovoch, pričom so sebou priniesla silný dážď, záplavy a nárazy vetra s rýchlosťou až 113 kilometrov za hodinu. Situácia je natoľko vážna, že Britská vláda požiadala o pomoc armádu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Na pláži Herne Bay sa dokonca našlo telo tínedžera a následne pri pobreží mesta Margate bolo nájdené telo ďalšieho muža. Obaja sa stali počas víchrice nezvestnými. Počasie skomplikovalo aj cestovanie, keďže letecká spoločnosť Easyjet zrušila už 230 letov a aerolínie British Airways taktiež avizovali rušenie stoviek letov.

Pozostatky búrky by mali doraziť na Slovensko už dnes (16.2.), kde sa na takmer celom území objaví silný vietor. V pondelok (17.2.) však udrie v plnej sile hlavne na západe krajiny, pričom môže dosahovať rýchlosť do 100 kilometrov za hodinu.

https://twitter.com/i/status/1228980494236299266

Zdroj: imeteo.sk  |  Foto | Video: Twitter