Novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina boli zavraždení vo svojom vlastnom dome vo Veľkej Mači. Talianska televízia teraz poskytla desivé zábery, ktoré sú dôkazom toho, že Kuciak bol pred vraždou naozaj sledovaný…

Ján Kuciak zahynul so svojou snúbenicou vo vlastnom dome, ktorý si v tom čase prerábali. Čoskoro sa chystali vstúpiť pred oltár, no namiesto svadby im rodičia museli vystrojiť pohreb. Zavraždený novinár mal byť podľa informácii viacerých denníkov sledovaný bývalým SISkárom Petrom Tóthom, ktorý mal vyšetrovateľom prezradiť, že Kuciaka spolu s ďalšími novinármi sledoval na pokyn Mariána Kočnera.

Aj keď mnohí odmietali tejto verzii uveriť, dnes je už jasné, že na novinára si ktosi naozaj posvietil. Jasnou rečou totiž hovoria desivé zábery talianskej televízie Rai 1, ktorá priniesla exkluzívne video, video >>> TU <<<. Materiál zverejnila na svojom profile talianska novinárka Maria Grazia Mazzola, ktorá pridala aj komentár: „Ján Kuciak bol predtým, ako ho zavraždili, sledovaný a špehovaný,“ vyhlásila.

Sledovanie Kuciaka pred vraždou tak nemožno poprieť a je zjavné, že ktosi mal na neho zálusk. Šokujúca je však okrem tvrdenia, že Kočner si mal objednať sledovanie cez Tótha, aj najnovšia informácia. Šéf Spravodajskej jednotky finančnej polície Pavol Vorobjov totiž vyhlásil, že si zisťoval podrobnosti o Kuciakovi na pokyn vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara. Ten ale tvrdenie odmieta, a dokonca podal trestné oznámenie. Prípad je však stále nedoriešený a bezpochyby prinesie zaujímavé zistenia.

Zdroj: dennikn.sk, rai.it │ Foto: Facebook