Detský domov nachádzajúci sa v Trnavskom kraji sa stará o desiatky detí v rôznych vekových kategóriách. Jeho zamestnanci však majú v týchto dňoch čo vysvetľovať polícii, keďže jedna z chovankýň sa náhle dostala do nemocnice!  

Centrum pre deti a rodiny v Seredi sa momentálne musí zaoberať mladistvou Kristínou, ktorá bola v nedeľu (10. apríla) v podvečerných hodinách vonku so svojimi kamarátmi. Partia tínedžerov však pila alkohol a 15-ročné dievča zostalo v totálnej opitosti bezvládne ležať na zemi.

Jedna zo žien, ktorá práve prechádzala okolo skupiny mladých ľudí, zavolala políciu, no po príchode mužov zákona sa dievča už nenachádzalo na mieste. Podľa dostupných informácií ju mal neznámy muž doniesť späť do detského domova, pričom vychovávateľky museli privolať záchranku.

Chovankyňa skončila v galantskej nemocnici a testy ukázali, že mala takmer 1,5 promile alkoholu v krvi. Našťastie, dievčina je v poriadku, no policajti vyšetrujú, kto dal Kristíne alkohol. Seredské centrum dokonca podalo trestné oznámenie na neznámeho páchateľa za porušenie zákona a celým prípadom sa už začal zaoberať aj Úrad práce sociálnych vecí a rodiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/Centrum pre deti a rodiny v Seredi, ZaMED