“Kôlnička, hej, bumtralalí, kôlnička, hej, bumtralala, som rád, že si, bumtralalí a že ťa mám bumtralalá,” spieval na začiatku epizódy deťmi aj dospelými milovaný huncút, ktorého slovenskí diváci poznali ako Emila z Lönnebergu. Ako však vyzerá plavovlasý chlapček po 46 rokoch?

Začiatkom 90. rokov sa na slovenské obrazovky dostal švédsky rodinný seriál, ktorý vykresľuje príbehy nezbedného chlapca Emila z Lönnebergu. Šibal s nezabudnuteľným pohľadom ustavične stál za rôznymi problémami, pričom tie vytáčali do nepríčetnosti predovšetkým jeho prísneho otca. A ten ho bez pardonu zatváral do kôlničky, kde si už Emil vyrezával hračky z dreva.

Seriál z roku 1971 bol natočený podľa knižnej predlohy Astrid Lindgren, taktiež autorky Pipi dlhej pančuchy i mnohých úspešných detských kníh, románov, divadelných hier či scenárov. Hlavnej úlohy sa zhostil vtedy 9-ročný detský herec Jan Ohlsson (58), ktorý však na svet šoubiznisu rýchlo zanevrel. V súčasnosti pracuje ako počítačový IT technik, pričom s manželkou Annou a dvoma deťmi žije vo švédskej Uppsale.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Jan Ohlsson dnes

Úvodná znelka detského seriálu

Foto: FB/Jan Ohlsson | Video: YouTube