35-ročný brankár Július Hudáček sa v roku 2022 rozhodol vrátiť do KHL, kde chytal za Barys Astana. Tým si vyslúžil kritiku časti verejnosti za “podporu Ruska”, hoci tento klub je kazašský. Každopádne, január 2024 bol zaujímavejší.

Minulý rok sa naša viacnásobná brankárska jednotka z veľkých podujatí hokejového šampionátu nezúčastnila, pretože vedenie SZĽH sa rozhodlo nepovolávať hokejistov hrajucich KHL.

Aktuálne však Július Hudáček v KHL nie je, keďže po viac ako pol roku bez nového pôsobiska podpísal v Kladne. Tam ale vydržal len dva dni, pretože voči jeho “minulosti” sa ohradil fanclub a vedenie klubu s ním teda rozviazalo zmluvu. Následne podpísal v Nemecku, chytá vo Frankfurte a zo štyroch zápasov vychytal tri víťazstvá a udržiava si veľmi vysokú úspešnosť zákrokov.

Aj preto sa dá povedať, že aj po prestávke trvajúcej celé mesiace je Hudáček vo výbornej forme a po tom, ako sme mali minulý rok na šampionáte troch brankárov z domácej súťaže, by sa teraz v Prahe mohol takýto brankár nášmu výberu hodiť. Navyše, už nie je ani v KHL, z ktorej asi zase nebudú povolaní hráči do slovenskej reprezentácie.

Nás v našom článku, ktorý opisoval jeho výborné štatistiky po návrate na ľad zaujímalo, či by ste na mieste realizačného tímu 52-násobnému reprezentantovi, ktorý za Slovensko nechytal od MS 2021, tentokrát dali šancu. A výsledok ankety je celkom veľavravný. Cca 7 z 8 hlasujúcich by ho povolalo.

Zdroj: Hitky | Foto: IG/Hudy33