Absolútne svinstvo! Tak ako môže byť človek láskavý, tak môže spôsobiť aj nepredstaviteľnú bolesť. Potvrdzuje to aj nedávny incident z okolia Bardejova, kde okoloidúci zachytili dezorientovaného psa, ktorý behal pomedzi autá. Nakoniec sa im ho podarilo odchytiť, no pohľad na jeho oči ich šokoval.

Pred pár dňami bol na ceste v dedinke Malcov odchytený psík, ktorý bol dezorientovaný a ubolený. Ľudia, ktorí prechádzali ulicou, si ho všimli a zobrali ho do bezpečia. Veľmi rýchlo si však uvedomili, že štvornohý chlpáč má vážne poranené oči.

Pes, ktorý dostal meno Oskar, je momentálne v dočasnej opatere, pričom má za sebou niekoľko vyšetrení u zverolekára. Preukázalo sa, že neznámy páchateľ mu nakvapkal žieravinu do očí, ktorá mu ich doslova rozleptala. ,,Muselo to byť rukou človeka, pretože sám pes si toto nedokáže spraviť. Má vypálene očné bulvy aj okolie očí, nič iné, čiže to nebola náhoda. To by mal aj papuľku,” uviedla Soňa Michalčinová z OZ Druhá šanca Bardejov pre noviny.sk.

Oskar sa už podrobil aj vyšetreniu u očného špecialistu, ktorý potvrdil, že už nikdy neuvidí a navždy bude uväznený v tme. Po tom, ako sa dá psík zdravotne do poriadku, sa mu bude hľadať ten najlepší domov. Cieľom je nájsť majiteľa, ktorý vie pristupovať k zvieraťu s takýmto postihnutím, no predovšetkým ho zahrnie láskou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: joj.sk