Talentové súťaže v rôznych krajinách objavili už mnoho umelcov, ktorí svojím vystúpením vyrazili dych nielen prítomnej odbornej porote a ľuďom v sále – prostredníctvom sociálnych médií sa totiž vďaka zdieľaniu videí s ich výkonom dostali do celého sveta. Inak tomu nie je ani v prípade hendikepovaného dospievajúceho dievčaťa z Rumunska, ktorá svojím spevom rozplače snáď každého!

 

Mladá Lorelai sa rozhodla splniť si svoj sen a inšpirovať tak mnohých ľudí, ktorých stihol rovnako ťažký osud. Príbeh dievčaťa dojíma k slzám, veď matka ju kvôli jej postihnutiu opustila hneď po narodení – na svet prišla bez rúk a s malými nožičkami! Našťastie sa našiel niekto, kto sa bezbranného dieťatka ujal a dievčina tak mohla vyrastať v milujúcej rodine vďaka adoptívnym rodičom. Jej náhradná matka jej dokonca predpovedala úspech a slávu po tom, čo sa jej prisnil sen, v ktorom videla, ako jej diváci nadšene tlieskajú!

Rumunsko má talent dievča bez rúk talentovaná speváčka

Úspech v talentovej súťaži

Znie to až neuveriteľne, no Lorelai sa už od detstva vyznačovala nesmiernym talentom v rôznych oblastiach. Napriek chýbajúcim rukám dokáže krásne písať a kresliť – nohami! Tie jej pomáhajú aj pri práci s počítačom, s myšou a klávesnicou a problém jej nerobí ani elektronické piano! O tom, že sa ťažkým osudom stíhaná bojovníčka nemieni len tak vzdať, svedčí aj jej rozhodnutie, prihlásiť sa do prestížnej šou Rumunsko má talent.

Tomu predchádzali viaceré výhry v rôznych menších súťažiach, no vystúpenie v Talente znamenalo pre začínajúcu speváčku ukázať sa pred celým národom! K slzám dojala nielen porotu, ale aj celé publikum, pričom potlesk si vyslúžila aj jej adoptívna matka, ktorej kedysi odvrhnuté dievčatko vďačí za šancu na úspešný život!

Na konci padol aj „zlatý bzučiak“

Zdroj/Foto: YouTube