Situácia v súvislosti s nákazou koronavírusu sa v našej krajine vyvíja natoľko priaznivo, že od dnešného dňa (20. mája) je spustená štvrtá fáza uvoľňovania prísnych bezpečnostných opatrení.

Súčasťou uvoľnenia opatrení je aj otvorenie kín, divadiel a iných hromadných udalostí, pričom počet ľudí nemôže presiahnuť 100. Slováci tak majú konečne dôvod na radosť, keďže sa môžu spoločensky vyžiť. Zdá sa však, že Slovenské národné divadlo (SND) pre návštevníkov svoje dvere tak skoro neotvorí.

Je to viac ako dva mesiace, čo opona zrazu spadla, keďže všetky predstavenia boli zrušené v dôsledku pandémie koronavírusu. Aj keď sú herci nadšení, že sa môžu vrátiť do práce, predstavenia sa zrejme nestihnú hrať do konca sezóny, čo je koniec júna.

SND je totiž obrovská inštitúcia, ktorá potrebuje veľa času na rozplánovanie skúšok a predstavení. Taktiež je nutné spustiť predaj vstupeniek a zároveň dať do ,,pohybu“ celé fungovanie divadla. Aký bude postup však momentálne netuší ani samotné vedenie. „Hrací plán SND do konca júna 2020 bude spresnený po stretnutí predstaviteľov vedenia SND na Ministerstve kultúry SR,“ uviedla tlačová tajomníčka SND Izabela Pažitková pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/Televízia JOJ, markiza.sk, FB/Slovenské národné divadlo