Uplynulý víkend tisícky Slovákov zarmútila správa o náhlej smrti moderátora a DJ Milana Leskovského, ktorý skolaboval priamo počas triatlonových pretekov. Aj napriek veľkej snahe zdravotníkov sa ho už nepodarilo zachrániť. K úmrtiu športovca sa vyjadril aj známy kardiológ Viliam Fischer.

Milan Leskovský mal v Rovinke absolvovať preteky pozostávajúce z plávania, bicyklovania a behu. V druhej časti triatlonu však náhle skolaboval a zdravotníci mu už nedokázali pomôcť. Prvé informácie hovoria o infarkte, no skutočnú príčinu smrti zrejme odhalí pitva.

Hudobník, známy pod menom DJ Lesky, bol aktívnym športovcom, no vysoké horúčavy museli poriadne zaťažiť jeho organizmus. Organizátori akcie priznali, že nemali v pláne zmeniť termín kvôli avizovaným teplotám, keďže trate boli značne upravené. ,,To znamená, že sa plávalo 350 metrov, bicyklovalo sa 8 km a behalo sa iba 2 kilometre,“ vysvetlil podpredseda klubu Tri 2 Fly Patrik Čurilla plusku.sk.

K náhlej smrti 57-ročného muža sa vyjadril aj známy kardiológ Viliam Fischer. Podľa jeho slov je veľká fyzická aktivita v tropických horúčavách extrém, ktorému treba predísť. Náš organizmus totiž nie je zvyknutý na tak vysoké teploty. Ľuďom zároveň odporučil, aby cvičili v skorých ranných alebo neskorých večerných hodinách.

Profesor zároveň upozornil, že horúce počasie nemusí byť jediným dôvodom možnej tragédie. Aj z tohto dôvodu odporúča každému aktívnemu človeku vyšetrenie srdca. „Pracujem na tom, aby každý už od útleho veku podstúpil echokardiografické vyšetrenie srdca. Tí, ktorí športujú a nie sú oficiálne registrovaní, by si takéto vyšetrenie mali dať dobrovoľne spraviť. Lebo čím ďalej, tým viac zomierajú ľudia mladší, nielen sedemdesiatnici,“ upozornil Fischer.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/ALLATRA TV Česko-Slovensko, FB/STÚ, Lesky TRI swim bike run