Smutná správa zasiahla filmovú scénu, ale taktiež širokú verejnosť, keď sa v médiach objavila informácia o úmrtí známeho, obľúbeného seriálového herca. Do povedomia divákov sa dostal i najmä vďaka roli mafiána a kriminálnika. 

Frank Vincent sa narodil 4. augusta 1939 v americkom North Adams. Už v útlom detstve sa venoval drobným školským hrám, v ktorých stvárňoval rôzne postavy. Okrem iného bol nadaný i po hudobnej stránke a tak ovládal hru na klavír, bicie ba do konca i na trúbku. V roku 1975 debutoval vo filme The Death Collector od Ralpha DeVita. Počas svojej filmovej kariéry stvárnil množstvo gangstrov a mafiánov i v známom seriáli Sopranovci, ktorý sa tešil veľkej popularite. Medzi ďalšie známe snímky, kde sme mohli tohto herca zahliadnuť boli napríklad Konaj správne (1989), Tropická horúčka (1991), Súmrak nad Manhattanom (1996) či Akcia Pelikán (2000).

Frank Vincent zomrel 13. septembra vo veku 78 rokov. Príčinou úmrtia mali byť podľa portálu TMZ, pooperačné komplikácie z operácie, ktorú musel podstúpiť kvôli infarktu.

Zdroj: theguardian.com | Foto: YouTube | Ilustračná foto: depositphotos.com