Polícia sa momentálne zaoberá prípadom dobrovoľných hasičov pochádzajúcich z Banskobystrického kraja. Aktuálne sa už traja muži vrátane veliteľa hasičského zboru nachádzajú vo vyšetrovacej cele, pričom čelia vážnym obvineniam.

Muži zákona vyšetrujú podpaľačstvo zo strany troch dobrovoľných hasičov vrátane samotného veliteľa zboru. Spoločne založili viacero požiarov, tvárili sa, že sa nič nestalo a následne boli privolaní na miesto, kde plamene uhasili. Jeden zo zadržaných mužov dokonca nie je ani plnoletý.

Skupinka hasičov má byť zodpovedná aj za požiar dreva na píle v Polomke. Materiálna škoda bola vyčíslená na 190-tisíc eur, kým doteraz sa mali priznať k šiestim skutkom. Vyšetrovateľ ich už obvinil z poškodzovania cudzej veci v spolupáchateľstve. Dvaja obvinení čelia väzobnému stíhaniu a mladistvý bude stíhaný na slobode.

Motív zakladania požiarov momentálne nie je známy, no v obci sa hovorí o ambíciách veliteľa DHZ, ktorý sa chcel stať profesionálnym hasičom. ,,Pred dvomi mesiacmi sme si prebrali ocenenie za počet výjazdov a pomoc profesionálom,“ uviedol starosta Ján Tešlár pre noviny.sk, pričom sa bude snažiť napraviť ich pošramotenú povesť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: FB/HZZ, Milan Dermek Photography, DHZ Závadka nad Hronom